Karo Halı Modelleri

Karo Halı Kullanım Alanları

Hem pratik bir kullanım avantajı, hem de modern bir görünüm sunan karo halılar binaların zeminlerinde yükseltilmiş döşeme üzerine uygulanabilecek en iyi çözüm olarak karşınıza çıkmaktadır. Montaj, temizlik, taşıma vb. birçok avantaja sahip karo halılar genel olarak büyük mekanlar için tercih edilmektedir. Tiyatro salonu, konferans salonu gibi mekanlarda; iş yerlerinde; okul, kurs gibi eğitim alanlarında sıklıkla kullanılan bir halı çeşididir.

 

Karo halının genelde büyük mekanlar için tercih edilmesinin birçok sebebi vardır. İlk olarak, karo halıların taşınması ve montaj işlemi çok kolay ve pratik biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Dolayısıyla eskiden olduğu gibi çok büyük ve ağır halıların nakliyat süreci konusu problem olmaktan çıkmaktadır. Mekanın boyutuna göre arzu edilen ebat ve özelliklerde üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Parça parça kutulara yerleştirilerek adrese teslim edilmektedir. Teslim edilen parçaların montajı ya karo halı parçalarının ayrılarak zemine döşenmesi ya da çift taraflı bant kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Zahmetsiz ve kısa süreli bir montaj süreci ile karo halılar kullanıma hazır hale gelmektedir.

 

Ortamdaki havanın sağlıklı olması ve insan sirkülasyonu ile toz ve görünmeyen unsurların ortamda kendine yer bulması göz önüne alındığında, insan sağlığı için halı temizliği çok önemlidir. Bu unsurların dışında, halının üzerine dökülen, yapışan maddeler bazen halıları kullanılamaz hale getirmekte ve maddi kayıplara yol açmaktadır. Karo halı temizliği sırasındaki kolaylıklar da avantajlı yönlerinden birisini oluşturmaktadır. Çünkü yapısı gereği üzerinde leke tutmama ve su emmeme özelliğine sahip karo halılar oldukça rahat bir kullanım avantajı sunar. Ancak buna rağmen kirlenmeler, uzun süreli kullanımdan kaynaklı yıpranmalar gözlenirse yedekte bulunan karo halı parçaları ile değişiklik gerçekleştirilir ve yeni bir görünüme kavuşması sağlanabilir. Böylece tek bir leke yüzünden halıdan vazgeçmeniz gerekmeyecek, maddi kaybınız olmayacaktır.

 

Uzun vadede tasarrufa olanak sağlayan karo halı kullanım alanları sınırlandırılamamakta, her alanda avantajlar sağlayabilmektedir. Taşıma, montaj, kullanım ve bakım kolaylığının yanında mekanlara katmak istediğiniz modern havaya da katkı sağlayacak halılar zemini korurken aynı zamanda tasarım özellikleriyle ortamın enerjisine de olumlu etki etmektedir. Kullanışlı ve ucuz karo halı sinema salonları, toplantı salonları, oteller, fuarlar, hava alanları, ofisler, devlet dairelerinde memnuniyetle, uzun yıllar kullanılabilir.